Gradska liga Novog Sada: Derbi Begečanima

Sa velikim željama za pobedu ušla su oba dva rivala da pred velikim brojem gledalaca pokušaju da ostvare pobedu.

Bačka – Veternik 3:1 (2:0)

BEGEČ: Igralište Bačke, gledalaca 500, sudija: Čobanov (Rumenka), strelci: Leđanac u 24. i 41. Pašćan u 53. za Bačku, a Ognjanović u 76. minutu za Veternik. Žuti kartoni: Gavranić, Glišić, Majstorović, Latinović, Dugajlić (Bačka), Mrkić, Ćalija (Veternik).

BAČKA: Janošev, Majstorović (Slepčev), Pavlov, Glišić, Tancik, Gavranić, Pašćan. Linjački (Ninkov), Leđanas, Latinović (Dugajlić), Siriški.

VETERNIK: Gligorijević, Malinović, Ušćumlić, Turalo, Mrkić, Ognjanović, Tešanović, Ćalija, Stoščević (Sukara), Nikolić, Ćulibrk (Kupreški).

Na kraju su momci trenera Mirka Lukića zasluženo savladali komšije iz Veternika. Već u prvom poluvremenu domaći su lepršavom napadačkom igrom došli golovima Nikole Leđanca do lepe prednosti.

U nastavku ju je golom uvećao Milutin Pašćan. Tek nakon trećeg primljenog gola Veterničani su pokušavali da ozbiljnije ugroze gol Janoševa, a epilog takve igre bio je počasni gol Jovana Ognjanovića.

M. Po.

Jedinstvo – Susek 1:2 (1:2)

GOSPOĐINCI: Igralište Jedinstva, gledalaca 100, sudija: Subašić (Veternik), strelci: Zečević u 26. za Jedinstvo, a Dražić u 17. i Marković u 29. minutu za Susek. Žuti kartoni: Nićetić, Starčević, Marković, Šovljanski (Susek).

JEDINSTVO: Tepić, Jojkić, Zorić, Kezija, Đorđević, Kovačević, Biserčić (Vujaković), Pinjo, Radojević, Bubnjević, zečević.

SUSEK: Simić, Šovljanski, Dražić, Starčević, Nićetić, Šodić, Mesaroš, Vojnović (Podnar), Prgonjić, Mihajlović (Miladinović), Marković.

Pretedent za najviši plasman uspeo je da odnese ceo plen iz Gospođinaca. U 17. minutu Nikola Dražić je doneo prednost Susečanima. Za rezultatsku neizvesnost potrudio se iskusni Nenad Zečević savladašvi golmana Simića. Radost domaćih kratko je trajala, jer je Veselin Marković ponovo doneo prednost golom što se kasnije i ispostavilo koji je rešio meč u korist gostiju.

M. Po.

Čenej – Železničar 3:3 (1:1)

ČENEJ: Igralište Čeneja, gledalaca 100, sudija: Slokar (Budisava), strelci: Mijavec u 16. 63. i 70. za Čenej, a Lalović u 7. Nikšić u 85. i Knežević u 92. minutu za Železničar. Žuti kartoni: Ćurčić, Božić (Čenej), Nikšić, Đorđijevski, Radić, Popović, Bajić (Železničar).

ČENEJ: Kostić, Ćurčić, Kovačević (Čortan), Prole, Vilotijević (Dragović), Lukić, Stojković (Paulinji), Milošev, Mijavec, Božić, Dragin.

ŽELEZNIČAR: Blaščanin, Radić, Popović, Knežević, Bajić, Ćetković, Nikšić, Lalović, Milutinović, Đorđijevski, Radić (Mitrović).

Potpuno neočekivano po domaćina gosti su došli do vođstva golom lukavog Đoka Lalovića. Uspela je ekipa Čeneja da devet minuta kasnije golom Atile Mijaveca izjednači rezultat, pa se na poluvreme otišlo nerešenim rezultatom.

Prvu priliku za domaće da ponovo dođu do vođstva imao je nakon opravdano dusuđenog jedanaesterca Dragin, ali je golman Blaščanin prozreo nameru i spasao mrežu.

Došli su domaći do prednosti drugim golom raspoloženog Atile Mijaveca koji se u 70. minutu po treći put upisao u strelce. Činilo se tada da će ekipa Čeneja ostvariti pobedu. Međutim, finiš je u potpunosti pripao gostima. Pet minuta pre isteka regularnog dela Nikšić je smanjio rezultat, a u sudijskoj nadoknadi se golom Zoran Knežević potrudio da gosti odnesu bod.

M. Po.

Dinamo – Futog 0:9 (0:5)

BUDISAVA: Igralište Dinama, gledalaca 100, sudija: Pantić (Šajkaš), strelci: Baračanin u 9. i 27. Mih. Beronja u 15. i 70. Čepić u 20. 26. 47. i 67. Švonja u 85. minutu.

DINAMO: Kapur, Savić, Milošević, Perić (M. Milovac), Janjetović, Vukša, Ilić, Mitrić (Zdravković), Sabo, G. Milovac, Kuzmanović.

FUTOG: Žimić, Topolić, Vukanac, Švonja, Kosić (Mir. Beronja), Baračanin (Vulić), Čepić, Kosić, Stevanovski, Mih. Beronja, Maleš.

Ekipa iz Futoga došla je sa namerom da pobedi, a na kraju je bilo samo pitanje sa kojom će razlikom završiti utakmica. Posebno su bili raspoloženi dvostruki strelci Vladimir Baračanin i Mihajlo Beronja, i Dušan Čepić, koji je sa četiri gola dovoeo golmana Kapora u bezizlazne situacije. U finišu se u strelce upisao i Goran Švonja.

M. Po.

Jedinstvo – Susek 1:2, Dinamo – Futog 0:9, Bačka – Veternik 3:1, Čenej – Železničar 3:3, Hajduk – Vinogradar 0:2, Moskva – Titel 2:3. Slobodni su bili Obilić i Borac.

1. Бачка    10    9    0    1     33:7    27
2. Футог    10    7    1    2    34:9   22
3. Сусек    10    7    1    2    23:13   22
4. Виноградар    11    6    3    2    19:12   21
5. Обилић    10    5     4    1    25:11   19
6. Ветерник    9    6    1    2    20:9   19
7. Јединство    10    5    2    3    21:14   17
8. Ченеј    11    4    2    5    18:25   14